Nejlepší předtréninkové posilovače roku 2022

Nejlepší předtréninky 2022 - značky EU

Dobrý posilovač je stejně součástí efektivního tréninku jako 20 mm kotouč na železné tyči. A trh nikdy neomrzí uspokojovat potřeby široké škály spotřebitelů. Ať už nabitá dávka tvrdých stimulantů, slušná porce pumpičkových látek nebo kompletní mix všeho - nyní existuje ten správný produkt pro zaryté železné sportovce a příležitostné hobby pumpy.

Kategorie „EU Booster“ popisuje - většinou bez ohledu na skutečnou zemi výroby - předtréninkové produkty, které obsahují mělkou kombinaci stimulujících přísad a látek, které podporují čerpání. Přitom zcela upustí od přísad, které by mohly spadat pod nový potravinový zákon nebo požadavek na předpis léků, a látky, které pocházejí z legální šedé oblasti a jsou deriváty nebo synteticky modelovanými duplikáty rostlinných látek, se v takových posilovačích školení nepoužívají.

Posilovače EU jsou tedy dokonalým kompromisem pro trénink začátečníků nebo sportovců, kteří pravidelně potřebují malé zatlačení, ale nikoli úplnou stranu, aby optimalizovali výkon při tréninku. Dokonce i testovaní sportovci mají tendenci být v bezpečí s posilovači EU (i když konečnou jistotu o čistotě produktů může zaručit pouze kolínský seznam nebo analýzy, které byly provedeny interně).

My v Boosterjunkies nyní chceme, přes veškerou vášeň a vášeň pro plný hardcore klub, věnovat „rozumným“ alternativám pozornost, kterou si zaslouží, a představit vám nejoblíbenější a nejlepší předtréninkové produkty ze segmentu EU.

Jako u každého posilovacího přípravku upozorňujeme, že účinek takového přípravku závisí na mnoha faktorech. Na jedné straně stav výživy, hydratace atd. rozhodující je fyziologická reakce na jednotlivé aktivní složky, ale spektrum aktivity ovlivňuje i druh a intenzita tréninku. V neposlední řadě tento špičkový seznam odráží naši subjektivní a pro naše tělo individuální fyzickou reakci. Přestože svá hodnocení zakládáme na faktech a teoriích, v praxi můžeme čerpat pouze z neoficiálních znalostí.

Pojďme tedy dovnitř a podívejme se na některé opravdové univerzály.

# 10 Olimp Redweiler 480g

Farmaceutická společnost, která má svůj původ v Polsku, vyrábí od roku 1990 výživové doplňky podle nejvyšších standardů a v Německu je také zastoupena vlastní skupinou společností. Za posledních 10 let investoval Olimp jen do vývoje technologií a inovací více než 80 milionů eur.
Odměnou za tuto práci je vynikající pověst a obrovská zákaznická základna.
V neposlední řadě kvůli velmi dobrým produktům v segmentu doplňků a kulturistiky.

Olimp sází na kompletní složení se srovnatelně větší velikostí porce (12 g - 0,87ct) a kombinuje vzorec pumpy a výkonnostní směs. AAKG a citrulin malát jsou doplněny malým množstvím sodíku, takže pumpa je opravdu velmi dobrá. Tyrosin a kofein (200mg) zajišťují příjemnou vzpruhu a dlouhotrvající soustředění a v neposlední řadě jsou kreatin a beta-alanin typickými zesilovači výkonu, díky nimž je rozumné konzumovat Redweiler pravidelně. Je obzvláště přitažlivé, že Redweiler již byl vydán dvakrát v extrémně skvělé speciální edici Dragonball Z a je v této verzi stále k dispozici. Možná také pobídka ke koupi pro jednoho nebo druhého z vás.

Vana redweiler olimp

* Reklama / reklama

# 10 Olimp Redweiler 480g

HODNOCENÍ: 7.0 / 10

#9 FA Nutrition - Xtreme Napalm Pre Contest Pumped

Na rozdíl od toho, co by název mohl napovídat, nejedná se o čistý posilovač pumpy. Xtreme Napalm Pre-Contest Pumped spíše obsahuje všechny aktivní ingredience, které vám dodají energii, soustředění, pohon a samozřejmě pumpy pro další trénink. Vzhledem k rozumnému dávkování účinných látek si i zkušení konzumenti boosterů přijdou na své rozšířením velikosti porce na 2 odměrky. Zde nakloněný konzument boosteru dostává například 6000 mg citrulin malátu v osvědčeném poměru 2:1 pro pumpu, 3200 mg beta alaninu proti předčasné svalové únavě a 400 mg kofeinu pro energetické nakopnutí. Kromě toho booster obsahuje také nootropika a adaptogeny jako Ashwagandha, Bacopa monnieri a Ginko biloba. Začátečníkům bude stačit také 1 odměrka, takže získáte plnou velikost porce 40 porcí.

Vlastnosti produktu:

 • 400 mg kofeinu (na 2 odměrky)
 • S nootropiky a adaptogeny
 • Dodává se v lahodných příchutích

* Reklama / reklama

#9 FA Nutrition - Xtreme Napalm Pre Contest Pumped

HODNOCENÍ: 7.2 / 10

# 8 Weider HZRD Pre-Workout 260g

Zdá se, že značka Weider je v doplňkové hře téměř tak dlouho, jak je kulturistický sport propagovaný bratry Weiderovými v historických knihách naší doby. Značce již bylo dovoleno reprezentovat mnoho velkých jmen a Protein 80 Plus lze stále nalézt v mnoha tvrdých tělocvičnách staré školy.
Trénovací posilovač Hzrd se rozchází s mírně zastaralým a časem oceněným obrazem značky Weider a je stále na trhu zcela nový.
V alarmujícím rouchu - plechovku zdobí překrásně zauzlená bariérová páska - zaujme složením vysoce kvalitních rostlinných extraktů a 200mg kofeinu na porci (1,50 eura).
Kromě toho zaujme 6 g čistého L-citrulinu, což samo o sobě zajišťuje slušnou pumpu. V tuto chvíli ale nestačí, protože Weider nadále přidává arginin, niacin a ornithin. 
Použití patentovaných značkových surovin, jako jsou Bioperine, Careflow a S7, potvrzuje Weiderovy vysoké standardy kvality a opravdovým kulturistickým fanouškům skutečně poskytuje každodenní podporu.

Předtréninková vana Weider HZRD

* Reklama / reklama

# 8 Weider HZRD Pre-Workout 260g

HODNOCENÍ: 7.5 / 10

#7 Aplikovaná výživa – ABE (All Black Everything)

ABE (All Black Everything) Pre-Workout Booster zaujme kombinací 200 mg kofeinu a 100 mg TeaCrine®. To je srovnatelné s dávkou 300 mg kofeinu, ale dodává tělu energii na mnohem delší dobu a po tréninku nedochází k náhlému krachu. Navíc pravidelný příjem TeaCrine® nevede k žádnému návykovému efektu. Booster také obsahuje směs TriCreatine, skládající se z kreatin monohydrátu, ethyl kreatin esteru a kreatin hydrochloridu. 4000 mg citrulin malátu (2:1) zajišťuje potřebnou pumpu. Kombinace kofeinu a TeaCrine® a také směs TriCreatine dělají z boosteru perfektního společníka pro každý den. Takže si ušetříte extra kreatinovou kúru. ABE je k dispozici ve více než 10 lahodných příchutích – každý si zde zaručeně najde to své.

Vlastnosti produktu:

 • Kombinace 200 mg kofeinu a 100 mg TeaCrine®
 • Směs trikreatinu
 • K dispozici je více než 10 lahodných příchutí

* Reklama / reklama

#7 Aplikovaná výživa – ABE (All Black Everything)

 HODNOCENÍ: 7.6 / 10

Předtrénink # 6 Naughty Boy Menace

NB Menace je také zcela transparentní všestranný předtrénink a slouží v oblastech zvýšené energie, zvýšené koncentrace a vylepšených pump a výkonu.

Obsahuje 4 g L-citrulinu a 2 g patentovaného glycerinu ve formě GlycerSize. Koncentraci zajišťuje 1 g tyrosinu a 600 mg také patentované aktivní složky Alpha-Zone (Alpha-GPC). Kromě 3,2 g beta-alaninu ke zlepšení vytrvalosti je působivá i energeticky účinná formulace, která se skládá z 300mg Juglans Regia, 350mg kofeinu a 150mg Biophytum. Tato opravdu dobře promyšlená a vysoce kvalitní matrice je vylepšena 50mg AstraGinem, který maximalizuje absorpci. S ohledem na atraktivní cenu (1,02 EUR za porci) opravdu zajímavý a doporučený doplněk.

Naughty Boy průměrná tréninková vana

* Reklama / reklama

# 6 Naughty Boy - Menace Pre -Workout 435g

HODNOCENÍ: 7.8 / 10

#5 Cellucor C4

Stříbrná a žlutá plechovka C4 by měla být mnohým známá, protože jde o jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších posilovačů před tréninkem. C4 je zvláště vhodný pro začátečníky v "posilovací hře" nebo lidi citlivé na kofein. Se 4 mg kofeinu obsahuje C150 méně kofeinu než většina jeho konkurentů. To je doplněno - bohužel neupřesněným, ale malým dávkováním - TeaCrine®. Díky tomu je tělo zásobováno energií déle. Navíc užívání této aktivní složky nevede k žádnému návykovému efektu. Kromě patentované sloučeniny Theacrine obsahuje C4 také patentovaný CarnoSyn® (Beta Alanin) a NO3-T® (kreatinnitrát), formu kreatinu, z níž mají prospěch i osoby, které nereagují, a která má velmi vysokou biologickou dostupnost.

Vlastnosti produktu:

 • Velmi známý a oblíbený předtréninkový posilovač
 • Obsahuje vysoce kvalitní, patentované účinné látky
 • Dostupné v lahodných příchutích

* Reklama / reklama

#5 Cellucor-C4

HODNOCENÍ: 8.0 / 10

# 4 PEAK - žádné vtipy 600g

Peak je také dobře známou německou institucí, jejíž jméno volá po „vrcholu“ trhu s doplňky od roku 2003 a je odhodláno toto tvrzení prosazovat. Peak nastavuje vysoké standardy ve výběru svých vybraných surovin a zpracovává je ve vlastní produkci s největší péčí. V souladu s normami kvality HACCP, GMP, GLP a GSP jsou výrobky 100% bez dopingových látek.

No Jokes je posilovač před tréninkem s efektem Pump & Stim, který podporuje bdělost, soustředění, pumpování a vytrvalost. Za tímto účelem přichází trumfy s celou řadou všech relevantních přísad ve slušné dávce. Kromě čerpání substrátů argininu HCL a citrulinu je posilovačem karnosinu beta-alanin a silné složky, jako je N-acetyl-L-tyrosin, patentovaný Ashwagandha KSM-66, Alpha GPC, glukuronol aceton a mnoho dalších. obsahovat!
Zvláště absorpční zlepšováky L-Theanine, Panax Ginseng a Rhodiola Rosea dodávají receptuře extra sílu. Jedna velikost porce je neuvěřitelných 20 g (1,33 EUR) a opravdu přináší vše, co potřebujete pro správné - ale „čisté“ - cvičení!

PEAK NO Vtipy Tub

* Reklama / reklama

# 4 PEAK - žádné vtipy 600g

HODNOCENÍ: 8.3 / 10

# 3 BPS-Pharma Not4Pussy Transform-U-Matrix

Pro 5. rok existence společnosti BPS-Pharma stanoví nový milník v kategorii posilovačů před tréninkem. Zvláštností Transform-U-Matrix je kombinace patentovaných účinných látek v nebývalé kombinaci na základě vědecky vytvořených dávek. 

Kombinace pro samotné čerpadlo je pozoruhodná a vysoce kvalitní. Na jedné straně se spoléhá na osvědčený L-citrulin malát v kombinaci s glutathionem, který stabilizuje hladinu NO a zajišťuje dlouhodobý účinek, ale to, co skutečně dopadne, je kombinace Oxystorm a Nitrosigine. Dvě značkové suroviny, které slibují neporovnatelnou pumpu s extrémní vaskularitou. Patentovaný extrakt Amaranthus poskytuje maximální množství dusičnanů ke zvýšení hladiny NO po dobu až 8 hodin.
Synergické duo kofeinu a theaninu navíc funguje a je potencováno synefrinem obsaženým v extraktu Citrus Aurantium. Theanin zachycuje své nežádoucí vedlejší účinky. Kromě toho má účinek extrémně velký počet katalyzátorů, jako je taurin, glukuronolakton, extrakt z černého pepře a mnoho dalších. pro účinné látky, jako je jasan, kůra borovice atd. velmi účinné!
Opravdu exkluzivní a zábavně slibný posilovač!

Sklenice BPS Pharma Not4pussy Transform-U-Matrix

* Reklama / reklama

# 3 BPS-Pharma Not4Pussy Transform-U-Matrix 320g

HODNOCENÍ: 8.5 / 10

#2 Revange Nutrition – řetězová reakce nové generace

The Chain Reaction Next Generation je předtréninkový booster, který přináší do tréninku opravdový hardcore booster pocit, aniž by se spoléhal na „klasické“ hardcore látky jako DMHA nebo DMHA. Přesto je účinek boosteru extrémně silný a jedná se o velmi silný produkt - rozhodně není vhodný pro začátečníky.

Není divu, vždyť Revange Nutrition je jedním z nejznámějších podzemních výrobců doplňků sportovní výživy a je také známý svými produkty s opravdu zvučnými účinky. Revange Nutrition také spoléhá výhradně na kombinace účinných látek, které spolupracují synergicky. Chain Reaction Next Generation obsahuje ne méně než 24 aktivních složek, které všechny pokrývají body „bdělost a energie“, „zaměření a pohon“ a také „pumpa a prokrvení“. Kromě toho Chain Reaction Next Generation s 200 mg niacinu poskytuje neuvěřitelně silný niacinový výplach.

Zde "na zkoušku" podrobili jsme Chain Reaction Next Generation rozsáhlému testu.

Vlastnosti produktu:

 • hardcore pocit
 • Dlouhotrvající energie, dobrá pumpa a silné zaměření
 • Silné zarudnutí niacinem
Obrázek řetězové reakce Revange Nutrition před tréninkem nové generace

* Reklama / reklama

#2 Revange Nutrition – řetězová reakce nové generace

HODNOCENÍ: 8.9 / 10

#1 NP Nutrition Doom 2.0

Za prvé: Doom 2.0 není „klasický“ předtréninkový posilovač, ale je to špičkový posilovač soustředění. I první generace Dooma dokázala přesvědčit velkým množstvím nootropik. Nyní německý výrobce doplňků stravy NP Nutrition, který stojí za kvalitou Made in Germany a své produkty nechává vyrábět výhradně v Německu, přinesl na trh Doom 2.0. Již tak silné složení bylo dále vylepšeno a počet účinných látek se zvýšil z 11 na 13. Navíc bylo částečně upraveno dávkování. Místo L-theaninu a theobrominu nyní nová verze Doom obsahuje účinné látky Peak O2 (200 mg), směs 6 různých druhů hub s adaptogenním účinkem, extrakt z guarany (500 mg), beta alanin (300 mg ) a extrakt ze zeleného čaje (200 mg). S Doom 2.0 jsou nejen sportovci dobře připraveni na další cvičení v posilovně, ale také hráči a studenti těží z kognitivního zvýšení výkonu. Doom 2.0 je samozřejmě vhodný i pro dlouhé a stresující pracovní dny.

Vlastnosti produktu:

 • Špičkové zaměření
 • Osvědčená kvalita Made in Germany
 • Dále vylepšený vzorec

* Reklama / reklama

#1 NP Nutrition - Doom 2.0

HODNOCENÍ: 9.1 / 10

Jak vidíte, výběr nemůže být rozmanitější a komplexnější. Od jednoduché náhrady energetického nápoje plus malého bonusu až po zcela vyzrálou exotiku posilující mozek je v doplňcích před tréninkem opravdu vše, co si vášnivý železný sportovec dokáže představit. Každý z prezentovaných produktů má své kouzlo a oslovuje téměř každého, od ambiciózního uklízeče až po podivína, který rád experimentuje. Ani my tedy nemůžeme definitivně určit a zařadit, ale s těmito doporučeními chceme nechat rozhodnutí na vás, podle našich nejlepších znalostí.
V každém případě vám přejeme hodně zábavy a především tréninkový úspěch při každodenním testování a / nebo konzumaci těchto posilovačů!

Náš slib

Slibujeme vám, že každý z nabízených zesilovačů stojí za peníze, neuspokojivé produkty nebyly zahrnuty do našeho hrabání! Posuzovali jsme posilovače co nejobjektivněji na základě našich zkušeností a nespoléhali jsme se na žádné marketingové sliby od výrobce. Zde uvedené posilovače tréninku se osvědčily v našich všestranných testech, v intenzivních tréninkových jednotkách a zvítězily nad konkurencí. K tomu jsme použili naše vlastní testy, zkušenosti od jiných sportovců a hodnocení pro naše hodnocení. Všechny testované produkty se osvědčily a jsou skutečnými hardcore posilovači a byly hodnoceny v kategoriích ingrediencí, účinku (zaměření, síla, energie a pumpa), chuti a rozpustnosti i poměru cena / výkon. Pro každou kategorii bylo uděleno skóre mezi 1 a 10 body.

Poznámka:

V tomto žebříčku vás chceme informovat o nejlepších posilovačích školení, abychom vám pomohli při rozhodování o nákupu a ušetřili vás zklamání a vaši peněženku. Naše posilovací recenze představují naše subjektivní dojmy a netvrdí, že jsou obecné. Účinek jednoho a téhož produktu se může u jednotlivých lidí lišit! Doplňky před tréninkem by se neměly užívat trvale nebo předávkováním. Použití a dávkování posilovačů před tréninkem je zcela na vaše vlastní riziko.

Dokonalý posilovací test před tréninkem: vše, co potřebujete vědět o nejlepších posilovacích trénincích

Chcete během tréninku ostré soustředění, maximální výkon a vylepšený tréninkový výkon? Posilovač před tréninkem splní vaše přání. Ale které produkty skutečně dodržují to, co slibují? Jaké jsou nejlepší posilovače před cvičením? Naše hodnocení vám napoví! Tolik dopředu: Všechny produkty jsme podrobili krokům - a poskytneme vám rozsáhlé recenze, provedené podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, abychom vám pomohli se rozhodnout. 

Nejlepší posilovače před tréninkem testovány

Posilovač před tréninkem je doplněk stravy, který se užívá pouze před tréninkem. Cílem užívání je použít koktejl vysoce účinných účinných látek ke zvýšení tréninkového výkonu a postupnému posouvání vlastních výkonnostních limitů. Posilovače před tréninkem jsou obzvláště schopné zvýšit vnitřní jízdu prostřednictvím stimulantů. 

Zde vám ukážeme, co stojí za všestrannými posilovači tréninku, pro které jsou vhodné a co je opravdu dobrým posilovačem před tréninkem.

Které přísady jsou dobrým posilovačem před tréninkem?

Mnoho posilovačů před tréninkem používá celý koktejl ingrediencí k dosažení vynikajícího účinku. Zvýraznění: Jednotlivé látky se navzájem doplňují a někdy vytvářejí synergické efekty, které z vás získají nejlepší možný výkon. V průběhu několika posledních desetiletí se některé složky ukázaly jako zvláště účinné. Téměř každý dobrý posilovač před tréninkem proto spoléhá na jednu nebo více následujících složek. 

Neesenciální aminokyselina beta alanin se používá v mnoha posilovačích před tréninkem. Z dobrého důvodu. Látka zvyšuje hladinu karnosinu v našich buňkách a tím snižuje hodnotu pH. Výsledkem je, že kyselina mléčná již tolik neovlivňuje svaly a vy můžete trénovat déle a tvrději.

Cholin bitartrát, forma cholinu, která je pro tělo mnohem snáze použitelná, je nejen nezbytná pro normální metabolismus tuků, ale také pro výkon našeho mozku. Neurotransmiter acetylcholin je koneckonců tvořen z cholinu, který je nezbytný pro správný přenos informací v mozku. To platí také pro přenos stimulů do svalů. Užíváním cholin bitartrátu nejen posilujete paměť, ale také svoji svalovou paměť („svalová paměť“).

Pokud jste někdy používali posilovače mozku a Nootropics diskutovali, Ginkgo Biloba Extract by vám neměl být cizí. Koneckonců, tato látka je schopna zlepšit průtok krve do mozku - a tím výrazně zvýšit kognitivní výkon. Existuje další důvod, proč se extrakt z Ginkgo Biloba často používá v posilovačích před tréninkem. Aktivní složka může také snížit hladinu stresového hormonu kortizolu. Ten druh je mezi sportovci notoricky známý jako „zabiják svalů“. Užíváním extraktu z ginkgo biloba podporujete růst svalů. 

Glycerol nebo glycerin je součástí mnoha doplňků. HydroMax, koncentrovaná forma glycerolu, která se dříve prodávala hlavně jako samostatný produkt, se nyní často objevuje na seznamu přísad před tréninkem. Zvláštní věc týkající se glycerolu: Látka, která se také používá jako zvlhčovadlo v potravinářském průmyslu, může ukládat vodu ve svalových buňkách. Výsledkem je brutální pumpa, která po tréninku vydrží hodiny. Glycerol se nepoužívá pouze ke zvýšení výkonu, ale je také dokonalý, pokud chcete po cvičení někoho zaujmout svou dokonale tvarovanou siluetou. 

Zelený čaj obsahuje nejen řadu zdravých antioxidantů a živin. Tato složka má také značné množství kofeinu. O druhém je známo, že srdce bije silněji, rozšiřuje cévy a zvyšuje motivaci. Nejlepší podmínky pro nadcházející trénink. Zejména proto, že extrakt ze zeleného čaje je také schopen urychlit regeneraci svalů. 

Složka, kterou možná znáte z energetických nápojů, se také často používá v posilovačích před tréninkem - a to bezdůvodně. Extrakt z guarany je známý pro své vysoké množství kofeinu. Během tréninku účinná látka zajišťuje nejlepší možný přísun kyslíku a živin do svalů. Nelze však podceňovat ani psychotropní účinky extraktu z guarany. Látka zvedá náladu, zahání únavu a dodává potřebnou motivaci během cvičení. Bonus: Guarana má také potlačující chuť k jídlu a může vás trochu přiblížit vaší vysněné postavě. 

Kofein je klasická přísada do posilovače před tréninkem. Není divu. Konec konců kofein zvyšuje fyzický i kognitivní výkon. Typickými důsledky užívání kofeinu jsou zvýšený puls, rozšířené krevní cévy, silný srdeční rytmus, zvýšená nálada a zvýšená vnitřní síla. A Posilovač kofeinu tak nabízí předpoklady pro úspěšné školení. Dobré vědět: kofein má také účinek potlačující chuť k jídlu. 

L-arginin se stal nepostradatelnou součástí doplňkové scény. Látka má po mnoho let stálé místo na seznamu přísad v posilovačích před tréninkem. A opravdu si to zaslouží. Aminokyselina je důležitým výchozím materiálem pro tvorbu oxidu dusnatého. To zlepšuje krevní oběh rozšířením krevních cév a tím optimalizuje transport živin a kyslíku do svalů. Výsledek: Můžete trénovat mnohem déle a tvrději - a vizuálně si užít brutální pumpu. L-arginin navíc významně zkracuje dobu regenerace svalů. 

Neesenciální aminokyselina L-citrulin, jako L-arginin, stimuluje produkci oxidu dusnatého. Díky tomu budete mít prospěch ze zlepšeného krevního oběhu a optimálního přísunu živin a kyslíku. Zvýšená pumpa zlepšuje tréninkový výkon, zjednodušuje regeneraci svalů a podporuje budování svalů. 

Strukturálně je L-ornithin velmi podobný L-argininu. Na jedné straně je L-ornithin v těle důležitý pro eliminaci odpadních materiálů, jako je čpavek - a proto je nezbytný pro naše zdraví. Pro silové a vytrvalostní sportovce je obzvláště zajímavý L-ornithin, protože zlepšuje syntézu L-argininu a může tak zvýšit koncentraci oxidu dusnatého v těle. Posledně uvedené zase vede ke zlepšení krevního oběhu a zvýšení pump. Kromě toho může L-ornithin oddálit vyčerpání během tréninku a zlepšit kvalitu spánku. 

Chtěli byste během tréninku jít na hranici svých možností, plně se soustředit na dané cvičení a zároveň být vysoce motivovaní? Pak se ujistěte, že váš Pre Workout Booster obsahuje L-tyrosin. Protože s neesenciální aminokyselinou toho dosáhnete přesně to. Dobré vědět: L-tyrosin se často objevuje v seznamu složek ve formě N-acetyl-tyrosinu. Acetylovaná forma tyrosinu má stejné vlastnosti jako L-tyrosin, ale vyznačuje se výrazně lepší biologickou dostupností. 

Za zkratkou OPC jsou takzvané „oligomerní proantokyanidiny“, sekundární rostlinné látky, které se nacházejí hlavně v extraktu z hroznových jader. Extrakt z hroznových semen je nejlépe známý pro své antioxidační vlastnosti, které chrání buňky před poškozením a předčasným stárnutím. Kromě toho skóre OPC má protizánětlivé i antihypertenzní vlastnosti a vlastnosti podporující krevní oběh. Stručně řečeno: užíváním extraktu z hroznových jader položíte základ pro zdravé tělo - a efektivní trénink. 

Je známo, že výtažek z Rhodiola Rosea je silný adaptogen. Jinými slovy: Látka pomáhá tělu i mysli optimálně se přizpůsobit stresu. To platí jak pro psychický stres, tak i pro fyzický stres, který tělo zažívá například při náročném tréninku. Důsledek sníženého pocitu stresu: Během tréninku můžete vydržet déle a postupně můžete posunout své osobní limity zpět. 

Červená řepa je také oblíbená pro posilovače před tréninkem, ať už jako prášek nebo jako extrakt. Důvod: červená řepa obsahuje velké množství dusičnanů a podporuje tak tvorbu oxidu dusnatého. Ten zase podporuje krevní oběh, zlepšuje transport kyslíku a živin do svalů a zajišťuje silnou pumpu a zkrácenou dobu regenerace svalů. Ale řepa má v rukávu další eso: Přísada působí proti okyselení svalů a zabraňuje tak přetrénování. 

Přemýšleli jste někdy, proč se černý pepř tak často objevuje na seznamu přísad posilovačů před tréninkem? Odpověď je jednoduchá: účinná látka piperin obsažená v černém pepři inhibuje určité enzymy, které obvykle odfiltrují všechny druhy látek z těla. Černý pepř proto také zvyšuje biologickou dostupnost široké škály látek - a významně tak přispívá k dopadu příslušného posilovače před tréninkem. 

Aminokyselina taurin má řadu vlastností, díky nimž je zajímavý pro sportovce. Taurin je nejen považován za přírodní stimulant, ale také se významně podílí na budování svalové hmoty. Jedním příjmem tedy podporujete růst svalů nebo předcházíte odbourávání svalové hmoty. Taurin navíc znatelně snižuje bolest svalů po tréninku a také podporuje spalování tuků. 

Strukturálně je theacrin velmi podobný kofeinu. Látka zaostřuje pozornost, zvyšuje motivaci a zvyšuje fyzický a kognitivní výkon. Theacrin je obzvláště populární jako alternativa kofeinu v posilovačích před tréninkem. Na jedné straně proto, že energetický účinek theacrinu trvá mnohem déle než účinek kofeinu. Na druhou stranu, protože po užití Theacrinu nedochází k náhlému pádu po tréninku. Také praktické: Theacrin nevede k plíživému návykovému efektu, takže můžete zůstat se stejnou dávkou po delší dobu. 

Vitaminy B se také často nacházejí v seznamu složek. To platí zejména pro niacin, známý také jako vitamín B3. Důvod: Vitaminy B hrají klíčovou roli v energetickém metabolismu těla. Například niacin může výrazně snížit únavu a svalovou únavu - s citelným tréninkovým efektem. Příjem niacinu upřednostňuje obzvláště intenzivní tréninky a poskytuje svalům optimální růstové podněty. Někteří výrobci však pravděpodobně z důvodu prevence spoléhají na niacin ve svých doplňcích. Například nedostatek niacinu v důsledku únavy a svalové slabosti výrazně snižuje tréninkový výkon. 

Správné užívání posilovače před cvičením: Průvodce

Ať už je váš oblíbený posilovač před tréninkem složen, při jeho užívání téměř vždy platí stejná pravidla. Zejména čas a typ příjmu určuje, zda Pre Workout Booster dokáže plně rozvinout požadovaný efekt. 

1.) Správný čas - kdy si vzít Pre Workout Booster?

Název to prozrazuje: Před tréninkem byste si vždy měli vzít Pre Workout Booster. Zda má posilovač požadovaný účinek po 15, 30 nebo 45 minutách, závisí do značné míry na použitém doplňku. Výrobce zpravidla dává doporučení, pokud jde o časový interval mezi tréninkem a posilovačem. 

„Správný“ (a tedy také „špatný“) čas na získání posilovače tréninku také závisí na individuálních požadavcích. Pokud rádi trénujete večer, ale zároveň citlivě reagujete na často používané stimulanty jako je kofein, je posilovač pravděpodobně kontraproduktivní. Pokud nemůžete spát poté, co jste si to vzali, a praštili si hlavu půl noci, vaše regenerační fáze bude extrémně malá - a tréninkový efekt vyprchá. Pokud pro vás neexistuje žádný předtréninkový posilovač bez stimulů, musíte změnit své tréninkové návyky k lepšímu nebo horšímu. 

2.) Předtréninkový posilovač: kapsle nebo prášek?

Je jen na vás, zda si vezmete posilovač před tréninkem ve formě tobolek nebo jako prášek. Způsob účinku je u obou typů sání stejný - a obě varianty jsou na trhu dostatečně dostupné. Existují však rozdíly, pokud jde o čas, který je třeba provést. Pokud užíváte přípravek Pre Workout Booster ve formě tobolek, měli byste si před zahájením tréninku naplánovat o něco delší interval. Důvod: kapsle se musí nejprve rozpustit v žaludku, než se projeví. Kromě toho: kapsle mají obvykle méně plniva, a proto se většinou omezují na zaměření a energii. Na druhou stranu v kapslích téměř nenajdete žádné aktivní přísady do pumpy.

3.) Tak dlouho by mělo být vaše poslední jídlo

V zásadě platí následující: čím více to bylo od vašeho posledního jídla zpět, tím rychleji posilovač rozvíjí svůj účinek. Naopak to znamená: Pokud jste jedli krátce před tréninkem, na začátku tréninku nebude schopen plně rozvinout svůj účinek. Doporučujeme proto počkat alespoň dvě hodiny po posledním jídle, než si dáte Pre Workout Booster. 

To samozřejmě neznamená, že musíte před tréninkem hladovět. Naopak doba mezi posledním jídlem a cvičením by neměla být příliš dlouhá. Jinak se během tréninku budete cítit ochablí a vaše tělo nebude schopné ustoupit energetickým rezervám, které potřebuje k tomu, aby podávalo to nejlepší. 

4.) Sledujte možné návykové efekty

Přestávky jsou důležité. Nejen při cvičení, ale také při posilování před tréninkem. To platí zejména v případě, že váš posilovač obsahuje stimulanty, jako je kofein. Dříve nebo později se vyvine tolerance, tj. Návykový efekt. To znamená, že ke stejnému účinku potřebujete větší dávky každé složky. Abyste tomu zabránili, měli byste se vyvarovat užívání takových doplňků po sobě jdoucích dnů, pokud je to možné. A samozřejmě nemusíte každé cvičení začínat posilovacím zařízením. Jeden nebo druhý tréninkový den před posilováním je dokonce doporučen. 

S každým doplňkem samozřejmě v žádném případě nehrozí budování tolerance. Pohled na seznam ingrediencí vám napoví, zda na to druhé vůbec musíte dávat pozor.  

5.) A co hrudky v prášku?

Začali jste s předtréninkovým posilovačem teprve před několika dny a stále máte v prášku extrémně nevzhledné hrudky? Je výrobek nyní pouzdrem na popelnici? Ne. Je normální, že se práškové boostery shluknou trochu dříve než později. Je to jednoduše proto, že přísady mnoha doplňků mají „hygroskopické“ vlastnosti, například L-arginin nebo citrulin malát. Jinými slovy: Prášek prakticky přitahuje nejmenší množství vlhkosti a ve výsledku vytváří nevzhledné hrudky. Nejsou však škodlivé a také nemají žádný vliv na účinek. Nejpozději když smícháte prášek s vodou, problém bude znovu vyřešen - v pravém slova smyslu.

Komu zvláště prospívají posilovače před tréninkem?

Brutální pumpa, ostré jako břitva, lepší výkon: Díky různorodým účinkům jsou posilovače před tréninkem stejně zajímavé pro silové i vytrvalostní sportovce. Zejména sportovci, kteří se zasekli na tvrdohlavé plošině, mohou posunout svůj výkon na novou úroveň pomocí posilovače před tréninkem.  

Posilovače před tréninkem pro ženy?

Myšlenka, že posilovače před tréninkem jsou pouze pro sportovce nabité svaly, přetrvává. Ve skutečnosti ženy také těží z motivačních a krevních oběhů zvyšujících účinků posilovačů před tréninkem. Velmi málo posilovačů před tréninkem je však zaměřeno přímo na ženy. Při jeho užívání proto věnujte pozornost hmotnostnímu rozdílu, který existuje ve srovnání s mužskými sportovci, a při dávkování postupujte opatrně. Jinak platí pro Předtréninkový posilovač pro ženy stejné pokyny jako pro mužské posilovače.

3 tipy na nákup posilovačů před cvičením

Nejlepší způsob, jak se dozvědět o potenciálních a konkrétních účincích posilovače, je přečíst si recenzi. Pokud nemůžete najít recenzi posilovače tréninku, který hledáte, pomůže vám pohled na seznam ingrediencí. Kromě toho existují tři body, které byste měli při nákupu posilovačů před tréninkem vždy zvážit. 

1.) Podívejte se na Propriety Blends

Někteří výrobci spoléhají na takzvané „vhodné směsi“. Jedná se o speciální směsi přísad, které byly jednotlivě sestaveny příslušným výrobcem. Termín „matice“ se často používá ve spojení se specifickým efektem. Obtížnost: Přesné složení takové matrice obvykle není uvedeno v seznamu přísad. Správná směs může být chytře sestavena a silná. Nemůžete však přesně pochopit, jak jsou jednotlivé přísady dávkovány - a je obtížnější předem posoudit účinek posilovače před tréninkem. Měli byste proto pomalu přistupovat k posilovačům tréninku pomocí vhodných směsí. Kromě toho se doporučuje (je -li k dispozici) přečíst si příslušnou recenzi od pomocných feťáků, než si ji vezmete. 

2.) Nepřeceňujte důležitost kreatinu

O tom není sporu, užívání kreatinu má řadu výhod. Zatímco tato látka bývala zasvěceným tipem mezi sportovci, kreatin je nyní jedním z nejlépe prozkoumaných doplňků v celém fitness průmyslu. Bylo prokázáno, že materiál zvyšuje fyzickou výkonnost a sílu a díky zadržování vody také zajišťuje lepší vzhled svalů. 

Patří tedy kreatin do každého dobrého posilovače před tréninkem? Spíš ne. Ve skutečnosti existují někteří výrobci, kteří na to spoléhají na kreatin, ale je nepravděpodobné, že by to mělo nějaké znatelné účinky. Důvod: Kreatin rozvíjí svůj účinek, pouze pokud je denně užíván v dostatečně vysoké, ale neškodné dávce. Posilovače před tréninkem však nejsou určeny pro každodenní použití. Pokud posilovač obsahuje kreatin, není to nevýhoda - ale rozhodně ani prodejní argument. 

3.) Nepoužívejte posilovače před tréninkem primárně ke spalování tuků

Samozřejmě existují posilovače, které mají také pozitivní vliv na spalování tuků. Rychlý pohled na seznam přísad odhalí, zda tomu tak je. Látky jako taurin nebo piperin mohou rozhodně zvýšit spalování tuků. Výrobci na tuto skutečnost většinou upozorňují. Zvýšené spalování tuků nebo dokonce hubnutí není primárním cílem posilovače před tréninkem. Pokud chcete konkrétně podporovat hubnutí, jsou mnohem vhodnějšími doplňky spalovače tuků. Ty buď specificky stimulují metabolismus a tím podporují termogenezi nebo zajišťují lepší transport mastných kyselin v krvi. 

Co když efekt zanechá něco požadovaného?

Vlastně jsi udělal všechno správně. Předem jste se informovali o složení posilovače a při nákupu se řídili všemi našimi tipy. Přesto požadovaný efekt jednoduše nechce nastoupit. Ukážeme vám, co by to mohlo být a jak postupovat nyní. 

Upravte dávkování

Zvláště ve fázi, kdy se pomalu blížíte k novému posilovači před tréninkem, není neobvyklé, že necítíte nijak zvlášť intenzivní efekt. Jakmile jste si jisti, že doplněk dobře snášíte, můžete dávkování zvýšit a postupně upravit na maximální doporučení výrobce. V zásadě platí, že čím více vážíte, tím vyšší dávka musí být k dosažení požadovaného účinku. 

Zkontrolujte seznam přísad

Je docela možné, že účinek posilovače je založen hlavně na kofeinu. Pokud stejně rádi pijete hodně kávy, velmi pravděpodobně jste si vytvořili toleranci vůči kofeinu. Máte tedy dvě možnosti. 

 1. Hledáte doplněk, který nespoléhá na kofein.
 2. Na chvíli přestanete brát kofein, takže návykový efekt může ustoupit.

Neočekávej příliš mnoho

Víme, že když je v popisu produktu uvedeno „ostré ostření“ nebo „brutální pumpa“, očekávání jsou velká. Zvláště u posilovačů před tréninkem, které - na rozdíl od tvrdých posilovačů - nesetkávají s příliš tvrdými stimulanty, byste měli zůstat realističtí. Ostřejší zaměření z vás neudělá Sherlocka Holmese a zvýšená pumpa z vás neudělá Hulka. Po jeho absolvování byste samozřejmě měli pocítit výrazné zlepšení tréninkového výkonu. Neměli byste však očekávat, že najednou budete žonglovat s činkami, které jste dříve sotva zvedali. 

Zpochybněte kvalitu posilovače

Smutné, ale pravdivé: v žádném případě nemůže každý výrobek splnit plné sliby výrobce. Pokud navzdory maximální dávce, realistickým očekáváním a vyloučené tvorbě tolerance nedochází k žádnému nebo pouze neadekvátnímu účinku, možná jste jednoduše narazili na špatný doplněk. Nebo alespoň jeden, který nesplňuje vaše velmi individuální požadavky. V takovém případě vám pomůže jen jedna věc: Najděte si jiný posilovač před tréninkem nebo si jej vyberte z našeho testu posilovače před tréninkem. Pokud používáte produkt z našeho žebříčku nejlepších posilovačů před tréninkem, můžete si být jisti, že jsme jej prošli. 

Vedlejší účinky: Jsou posilovače nebezpečné?

V zásadě mají legální posilovače před tréninkem malé nebo žádné vedlejší účinky. Pokud jste citliví na určitou složku, může dojít k mírné bolesti hlavy nebo žaludeční nevolnosti. V takovém případě byste měli použít jiný posilovač. Posilovače stimulantů, jako je kofein, mohou také ztížit usínání. V zásadě vám proto doporučujeme, abyste netrénovali příliš pozdě nebo nepoužívali posilovač před tréninkem bez kofeinu. 

Opatrnost se však doporučuje proti hardcore posilovačům, které se spoléhají na silné stimulanty. Vždy byste k nim měli přistupovat opatrně, aby byly možné nežádoucí účinky co nejnižší. K notoricky známé „havárii“ po tréninku - krátké období špatné nálady a apatie - může dojít také po absolvování hardcore posilovače. 

Kromě toho byste se měli vždy držet dávky doporučené výrobcem a nikdy ji nepřekračovat. Možné následky předávkování jsou zejména bušení srdce, vnitřní neklid a žaludeční potíže. 

Cítíte mírné vedlejší účinky? Takhle se chováš správně

Nezáleží na tom, zda vás bolí hlava, pociťujete nevolnost nebo zrychlený tep: Pokud máte podezření, že vás v souvislosti s posilováním před tréninkem mohou potrápit vedlejší účinky, postupujte následovně. 

 1. Žádná panika! Drobné vedlejší účinky zpravidla odezní tak rychle, jak přišly. Nejprve se zkuste zhluboka nadechnout.
 2. Pozastavte na chvíli svůj trénink - alespoň dokud se znovu nebudete cítit normálně. Pokud máte pochybnosti, je lepší cvičení zastavit a zotavit se.
 3. Ujistěte se, že jste nedali dávku posilovače příliš vysoko - příště zkuste nižší dávku.
 4. Pokud se vedlejší účinky opakují, přestaňte posilovač užívat a místo toho přejděte na alternativu.
 5. Navštivte lékaře, pokud nežádoucí účinky přetrvávají delší dobu. 

Existují nějaké případy s velmi závažnými vedlejšími účinky?

Případy závažných vedlejších účinků jsou široce diskutovány s ohledem na významný nárůst počtu posilovacích uživatelů také v Německu a je jim věnována odpovídající pozornost. Faktem však je, že těch pár „očividných“ případů byly téměř bez výjimky hardcore boostery popsané výše s velmi silnými stimulanty - a ne klasické posilovače před tréninkem. 

Posilovač před tréninkem: Brnění po požití

Cítíte po užití přípravku Pre Workout Booster pocit brnění na pokožce? Nebojte se, tento „vedlejší účinek“ není neobvyklý - a obvykle k němu dojde, když posilovač obsahuje beta-alanin nebo niacin. Tyto dvě látky rozšiřují cévy, což vede k lepšímu přenosu kyslíku a živin do svalů. Právě tato vazodilatace způsobuje, že pokožka někdy svědí. 

Posilovače před tréninkem a léky

Pokud pravidelně užíváte léky, měli byste být vždy opatrní při současném užívání posilovačů všeho druhu! Důvod: Některé přísady mohou interagovat s určitými léky - a způsobit tak velmi násilné, někdy nebezpečné, vedlejší účinky. 

V této souvislosti je také dobré vědět: Extrakt z černého pepře (piperin) může nejen zvýšit biologickou dostupnost nebo účinek pomocných látek, ale také léků. Pokud pravidelně užíváte léky, musíte si proto vždy předem promluvit s lékařem o plánovaném příjmu posilovače před tréninkem. 

Kupte si posilovač před tréninkem nebo si to udělejte sami?

O tom není pochyb, nákup posilovače před tréninkem je nejpohodlnější způsob, jak trénovat úspěch. Zda je skutečně nejlepší, závisí do značné míry na vašich individuálních zkušenostech a požadavcích. Možná jste měli špatné zkušenosti s obzvláště často používanou účinnou látkou, nebo nechcete, aby vám v posilovači chyběla docela exotická látka? V takovém případě můžete mít své Udělejte si před cvičením posilovač. Můžete si také přečíst, jak přesně to funguje a na co je třeba při sestavování posilovače v Boosterjunkies dávat pozor. 

Jaké další posilovače tréninku existují?

Kromě klasických posilovačů před tréninkem existuje řada dalších posilovačů tréninku. Dobré vědět: Mnoho doplňků je třeba také užít krátce před tréninkem a musí obsahovat vlastnosti posilovače před tréninkem. Měli byste být obeznámeni s následujícími typy posilovačů.

Posilovač čerpadla

Pokud si před tréninkem dáte posilovač pumpy, ujistíte se, že jsou vaše svaly optimálně zásobeny krví. Výsledek: Vaše svaly dostávají obzvláště velké množství živin a kyslíku, což zvyšuje jejich výkon a v konečném důsledku se projevuje ve zrychleném růstu svalů. Praktický vedlejší účinek: díky charakteristickému efektu pumpy budou vaše svaly vypadat obzvláště baculaté - a vaše silueta bude podle toho působivá. Mimochodem: nejlepší EU Pump Booster 2020 už jsme to pro vás zkoumali.  

Posilovač EU

Posilovače EU dodržují velmi přísné pokyny EU, což má velký vliv na typ a dávku zde použitých stimulantů. V posilovačích EU nenajdete tvrdé stimulanty a vysoké dávky. Většina posilovačů EU je tedy čistým posilovačem čerpadel. 

USA Booster & Hardcore Booster

V USA jsou směrnice méně přísné než v Evropě. Hardcore boostery, které se těší legendárnímu postavení nejen v USA, ale i v Evropě, jsou tedy téměř bez výjimky posilovači USA, které spoléhají na tvrdé stimulanty. Patří sem zejména sportovci DMAA, DMHA a spol., Kteří dosud mohli získat zkušenosti pouze s posilovači EU, proto se doporučuje začít s posilovači v USA s nízkým dávkováním. Dobré vědět: The nejlepší hardcore posilovače 2020 a nejlepší DMAA booster 2020 také vám představujeme posilovací feťáky. 

Nootropní posilovač

Nootropní posilovače obsahují nootropní látky, které jsou schopné překonat hematoencefalickou bariéru. (Obvykle čistě bylinné) přísady posilují schopnost učení a paměti, zlepšují koncentraci a zajišťují ostré ostření. A z toho budete mít prospěch zejména při tréninku. 

Který posilovač je ten pravý před tréninkem?

Sami musíte zjistit, který typ posilovače je nejlepší pro dosažení vašich cílů. Abychom vám poskytli hrubého průvodce: 

 • Posilovač pump je ideální, pokud chcete posunout svůj fyzický výkon na novou úroveň bez stimulantů.
 • Cítíte se často před tréninkem unavení a nemotivovaní? Pak jsou posilovače před tréninkem právě to, co zvyšuje soustředění a vnitřní pohon.
 • Chtěli byste získat maximum ze svého těla a mysli pomocí hardcore posilovačů? Pak neexistuje žádná alternativa k americkým posilovačům. Extrémně silné stimulanty hardcore posilovačů jsou zaměřeny výhradně na zkušené sportovce.

Pump Boosters lze samozřejmě také dobře kombinovat s posilovači před tréninkem a hardcore. 

Závěr: Stojí za to podívat se na detaily

Uvádíme: Předtréninkové posilovače jsou k dispozici v široké škále variací. Při výběru správného posilovače je obzvláště důležité podívat se na seznam přísad - nebo na správnou recenzi na posilovače. Pokud nemáte na mysli konkrétní produkt, určitě najdete inspiraci v našem srovnání před cvičením. 

Kromě výběru posilovače byste měli dbát také na správný příjem. Měli byste sledovat zejména:

 • Čas požití
 • Časový interval od posledního jídla
 • Dávkování (také na základě vaší hmotnosti)
 • Frekvence příjmu

A každý samozřejmě reaguje na složení posilovačů jinak. V zásadě byste proto měli pomalu přistupovat k posilovači Pre Workout Booster a nezačínat maximální dávkou. 

Tlačítko Zpět nahoru